Od czwartku w całym kraju trwają manifestacje kobiet nawiązujące do zmian w prawie aborcyjnym

W ponad 80 miejscowościach w kraju oraz w dwudziestu poza granicami Polski, na protest wyszły pełnoletnie kobiety, a również i Panowie razem z młodzieżą, w celu dania wyrazu swemu niezadowoleniu co do obwieszczenia Trybunału Konstytucyjnego pod względem usunięcia ciąży. 22 października, w czwartek, decyzją Trybunału, usunięcie ciąży w przypadku chorego płodu jest uznane za niezgadzające się z polską Konstytucją. Od tamtej chwili nieustająco są demonstracje, mające na celu oddanie niechęci w temacie tego przedmiotu. Manifestującym wtórują hasła: "To jest wojna" i "Piekło Kobiet". Występują też też teksty, jak przykładowo "Wyp*******ć", bądź też "***** ***", natomiast pod gwiazdkami skryto tekst, w niedelikatnym tonie sugerujący opuszczenia stanowiska przez partię rządzącą. Młodsi ludzie, jak i starsi Polacy ruszyli na ulice swoich miejscowości, aby pokazać jedność z protestującymi kobietami, które zostały pozbawione prawa do wybierania przez wyrok rządu. Dziesiątki tysięcy tysięcy wzburzonych osób w wielu polskich miastach jak i tysiące poza krajem ma na celu oświadczyć, że tego typu przepis nie powinien pojawić się w prawie i tym samym wypowiedzieć swoją opozycję co do koncepcji obecnie rządzącej partii.

Strajki się bez przerwy rozrastają

Już na samym początku na manifestację przyszło mnóstwo osób, w głównej mierze oburzonych Pań. W największych miastach, demonstrujących były tysiące, oprócz tego też w małych miejscowościach społeczność okazywała opór, zbierając się pod urzędami miejskimi oraz kierując się na "spacery". Na manifestacjach wygłaszanych jest sporo haseł, śpiewane są piosenki, a także na banerach da się znaleźć różnego rodzaju napisy i ilustracje, jak np. "No women, no kraj" albo "Moje ciało, mój wybór". Jednak właściwym atrybutem, który występuje nieprzerwanie, jest czerwona błyskawica. Mnóstwo gwiazd i internetowych osobistości albo dołącza do demonstracji, pojawiając się na ulicach swoich miast, albo zamieszcza posty w mediach społecznościowych, dając wyraz swojemu wsparciu dla sprawy. Przedstawiciele Kościoła Katolickiego i partia obecnie rządząca, którzy apelują o wycofanie się uważają, iż Strajk Kobiet to zryw, który ma zniszczyć Polskę.

Zasadniczo w całej Polsce szacunkowo ok. 400 000 ludzi dało o sobie znać na wielu ulicach w aż 400 strajkach, jednakże największą liczbę osób demonstrujących można było widzieć w stolicy Polski. Zarówno Kraków, Poznań, Szczecin jak i multum miast wojewódzkich zostały objęte strajkami. Nie wolno nie napomknąć o protestach w Niemczech, Londynie, we Włoszech, ale i też w Norwegii lub Australii. Na ulicach miasteczek i miast praktycznie codziennie można spotkać demonstracje, które mają na celu walkę o prawa kobiet w naszym kraju. Najbardziej liczny do tej pory sprzeciw ma odbyć się w piątek 30 października.

Zostaw komentarz