Sport

Niemiecki Eintracht wygrał Ligę Europejską pokonując podczas finałowego meczu Rangersów!

Trzeba przyznać, iż zmagania Europa League były bardzo emocjonujące w aktualnym sezonie. Otrzymaliśmy szansę śledzić bardzo dużo intrygujących spotkań i bardzo trudno było przewidzieć głównego faworyta do wygranej. W fazie pucharowej zmagań Ligi Europy grała FC Barcelona, która wyeliminowana została z Pucharu Europy i z pewnością to było gigantyczną niespodzianką. Zawodnicy z Barcelony początek sezonu 2021/2022 mieli niezbyt dobry, jednakże w rundzie wiosennej prezentowali się znacznie lepiej. Mnóstwo ekspertów piłkarskich uważało, iż to właśnie Barca jest głównym faworytem do zwycięstwa w Lidze Europejskiej. Kiedy do Hiszpanii przyleciał niemiecki Eintracht Frankfurt To wszystko odmieniło się. Piłkarze FC Barcelony ponieśli porażkę z niemiecką ekipą dwa do trzech i byli naprawdę zdziwieni. I od tej chwili rozpoczęła się fenomenalna gra piłkarzy Eintrachtu z Frankfurtu.

Drużyna z Niemiec dała radę awansować do finału rozgrywek w Ligi Europejskiej, gdzie ich oponentem była drużyna Rangersów. Podczas tej edycji Ligi Europejskiej szkocka ekipa także radziła sobie fenomenalnie i bez najmniejszych wątpliwości był to znakomity oponent dla niemieckiej drużyny. Naprawdę mnóstwo sympatyków piłki nożnej przyleciało do Sewilli, gdzie był rozgrywany finał Ligi Europejskiej. Na trybunach właśnie z tego powodu otrzymaliśmy szansę, żeby podziwiać prawdziwe futbolowe święto. Spotkanie to było niesamowicie wyrównane i warto mieć to na uwadze. Jednak zawodnicy Rangersów nieco lepiej je rozpoczęli i dali radę objąć prowadzenie 1:0. Zawodnicy klubu z Niemiec nie mieli jednak w planach poddawać się, i właśnie dlatego parę minut później odpowiedzieli bramką. Do ostatnich minut wielkiego finału nie nie podziwialiśmy już bramek, i na skutek tego arbiter ogłosił dodatkowe 30 minut gry. O zwycięzcy Europa League miały zdecydować rzuty karne, ponieważ w dogrywce również nie padł gol rozstrzygający. Podczas rzutów karnych skuteczniejszym klubem był Eintracht z Frankfurtu, który zwyciężył rezultatem 3 do 2. Dla wszystkich kibiców drużyny z Niemiec była to bez najmniejszych wątpliwości fantastyczna chwila.