Sport

Sensacyjny rezultat w rundzie pierwszej turnieju Europa League! Legia z Warszawy objęła miejsce pierwsze w tabeli grupy C po tym jak zwyciężyła Spartak z Moskwy!

piłkarskie zespoły z Polski naprawdę rzadko są w stanie zapewnić kibicom optymistyczne doznania w rozgrywkach europejskich i warto uświadomić to sobie. Zostaliśmy przyzwyczajeni do tego, iż co sezon polskie zespoły w oka mgnieniu przegrywają w eliminacjach i kończą swój udział w europejskich pucharach. W tym sezonie fani futbolu z naszego kraju mogli być jednak o wiele mocniej uradowani z formy piłkarskich klubów. W końcowym rozrachunku do fazy grupowej zmagań europejskich dotarła tylko Legia Warszawa, jednakże reszta klubów w trakcie eliminacyjnych potyczek sobie radziła naprawdę dobrze. Jednakże dziś mamy chęć skoncentrować się na dyspozycji Legii, która podczas wieczoru w środę rozpoczęła batalię w grupowych zmaganiach Europa League. W starciu numer jeden fazy grupowej oponentem był Spartak z Moskwy, a więc naprawdę solidny klub z Rosji.

Przed tym spotkaniem wielu dziennikarzy jednogłośnie uważało, że warszawskiej Legii bardzo trudno może być postarać się o jakiekolwiek punkty. Przed rozpoczęciem meczu moskiewski Spartak wydawał się klubem znacznie bardziej mocniejszym i mistrz polskich rozgrywek musiał się bardzo starać, żeby ugrać chociaż punkt podczas tego spotkania. Sytuacji w trakcie spotkania prezentowała się jednak zdecydowanie inaczej, co z pewnością jest fenomenalną wiadomością dla piłkarskich fanów z naszego kraju. Od początku spotkania piłkarze trenowani przez Michniewicza Czesława postawili gospodarzom i kilka razy byli blisko zdobycia bramki. Gracze Spartaka Moskwa z całą pewnością byli mocno zaskoczeni tym, w jakim stylu to starcie rozgrywają zawodnicy Legii Warszawa. Bardzo przemyślana okazała się taktyka mistrza Polski i można było w niej dostrzec pomysł na ten pojedynek. W momencie, gdy na zegarze pojawiła się ostatnia minuta pojedynku wydawać się mogło, że pojedynek skończy się wynikiem remisowym. Jednak w doliczonym przez arbitra czasie piłkarze mistrza rozgrywek polskich wyprowadzili perfekcyjną kontrę, która skończyła się golem dla gości zdobytym przez Kastratiego Lirima. Zawodnicy Spartaka Moskwa próbowali jeszcze strzelić wyrównującą bramkę, jednakże nie starczyło im czasu i to zawodnicy Legii z Warszawy mieli możliwość celebrować zwycięstwo.

Zostaw komentarz