Sport

W finałowym meczu mistrzostw świata polska drużyna narodowa w siatkówkę odniosła klęskę wynikiem 1 do 3 z włoskim zespołem narodowym!

Sporo kibiców siatkówki świetnie zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym turniejem są mistrzostwa świata. Zwłaszcza fani tego sportu w Polsce o tym wiedzą, ponieważ drużyna narodowa Polski siatkarzy od wielu lat odnosi sukcesy na międzynarodowych turniejach. Nie powinno więc dziwić to, że w naszym kraju zapanowała ekstaza, gdy ogłoszono zmianę organizatora mistrzostw świata. Na samym początku turniej miał być zorganizowany w Rosji, lecz ze względu na terrorystyczne działania organizacja została odebrana Rosji. Federacja siatkarka FIVB nie zamartwiała się jednak, ponieważ Polska już wiele razy dowiodła, że wydarzenie o tak wysokiej randze umie organizować. W 2014 roku mistrzostwa świata również były organizowane w naszym kraju i wówczas polska reprezentacja w siatkówkę zdobyła tam złoto. Większość sympatyków siatkówki miała nadzieję, że i w tym przypadku będzie identycznie.

Należy zaznaczyć to, że kadra Polski siatkarzy od pierwszego meczu mistrzostw świata radziła sobie fantastycznie. Bez większych kłopotów ogrywaliśmy kolejnych przeciwników i zdawało się, iż jesteśmy na dobrej ścieżce do kolejnej obrony mistrzostwa świata. W meczu o finał po pięciosetowym boju zwyciężyliśmy rezultatem 3:2 brazylijską drużynę narodową. Przeciwnikiem drużyny polskiej w finale mundialu była włoska kadra. Jest to bez cienia wątpliwości ekipa, w której znajduje się wielu uzdolnionych siatkarzy. Udowodnili oni na polskich parkietach, iż w kolejnych latach będzie trzeba się z nimi liczyć. finałowe spotkanie fenomenalnie rozpoczęła polska drużyna, triumfując w secie numer I rezultatem 25 do 22. Kolejne odsłony to był już jednak popis gry włoskiej reprezentacji narodowej. Spora ilość pomyłek po stronie naszej reprezentacji i bardzo sprawna gra siatkarzy z Włoch sprawiła, iż to właśnie oni zwyciężyli w finałowym pojedynku rezultatem 1 do 3. Ostatecznie polska narodowa drużyna zajęła miejsce drugie na mistrzostwach świata i należy podkreślić fakt, iż to także jest gigantyczny sukces.|Kadra Polski w rozrachunku końcowym zajęła drugie miejsce na mundialu i warto podkreślić, że to także jest niezwykły sukces.|miejsce drugie na mistrzostwach świata w rozrachunku końcowym zajęła drużyna Polski i warto zaznaczyć fakt, że to również jest wielki sukces.

Zostaw komentarz