Sport

Zwycięstwo reprezentacji Polski w siatkówce z zespołem narodowym Włoch w pojedynku o brązowy medal turnieju Ligi Narodów!

Siatkarscy sympatycy w Polsce przez lata przyzwyczajeni są do celebrowania sukcesów. Nasza drużyna prezentuje fenomenalną formę podczas kolejnych turniejów, czego rezultatem są zdobywane medale. Polscy reprezentanci jako jedyni potrafili obronić tytuł mistrza świata w historii tej dyscypliny sportowej i należy o tym pamiętać. To jest wielkie osiągnięcie, które zasługuje na szacunku i nie ulega to wątpliwości. Siła naszej siatkówki budowała się na początku obecnego tysiąclecia, kiedy to 16 lat temu zagraliśmy w finałowym spotkaniu na mistrzostwach świata. Genialny turniej wówczas zagrał młody Mariusz Wlazły, którego zatrzymali dopiero brazylijscy siatkarze. Sporo pochwał w kierunku zespołu Polski mimo klęski w finale z narodowym zespołem Brazylii rezultatem 0:3 posyłali sportowi eksperci. Bez wątpienia nikt nie zdołał przewidzieć tego, jakie sukcesy świętować będzie ta generacja siatkarzy w przyszłości.

Dla zwycięstw kadry Polski z całą pewnością podstawą byli racjonalnie dobierani trenerzy. Siatkarze zazwyczaj dobrze rozumieli się z trenerami, co przekładało się na dobrą formę na boisku. W przypadku polskiej drużyny i selekcjonera Nikoli Grbicia, który przejął stery po Vitalu Heynenie wygląda to tak samo. Były siatkarz który pochodzi z Serbii na początku nie budził zaufania pośród ekspertów z Polski, jednak z czasem wyrobił sobie solidną renomę. Polska reprezentacja niedługo bronić będzie złotego medalu podczas mundialu. Lecz zanim to się wydarzy, siatkarze z Polski wzięli udział w turnieju Ligi Narodów. W siatkówce to jest dość świeży format, który sympatycy przyjęli z dużym entuzjazmem. Sporo kibiców siatkówki liczyło na to, że narodowa drużyna Polski da radę zwyciężyć w tym nowym turnieju. Świetnie zaprezentowali się w trakcie zmagań grupowych, a w 1/4 finału zwyciężyli z irańskim zespołem. W 1/2 finału zawodnicy polskiej kadry narodowej jednak nie poradzili sobie z kadrą USA i musieli zadowolić się spotkaniem o miejsce trzecie. Włoska kadra narodowa była oponentem polskiej narodowej kadry. Drużyna Polski mogła radować się z trzeciego miejsca Ligi Narodów po tym jak ten mecz zakończył się wynikiem zero do trzech.

Zostaw komentarz